Michigan Jaguars Winter 1 Training 2017

Monday: Nov 6, 13, 27, Dec 4, 11
Tuesday: Nov 7, 14, 28, Dec 5, 12
Wednesday: Nov 8, 15, 29, Dec 6, 13
Thursday: Nov 9, 16, 30 Dec 7, 14
Friday: Nov 10, 17, Dec 1, 8, 15
 

Locations

Total Wixom (NB1, NB2, Wembley, Old Trafford, 11v11 Dome, 9v9 Dome)- 30990 S. Wixom Rd. Wixom 48393
Total Novi (Novi Boarded 1, 2, 3) - 41550 Grand River Ave. Novi 48375
Total Roller Hockey - 46039 Grand River Ave. Novi 48374
Futsal - 24016 Haggerty Rd. Farmington Hills 48335
 
Team Coach Practice Days Time Location
2011 Boys Green Clegg/Radtke Tuesday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2011 Boys Green Clegg/Radtke Thursday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2011 Boys White Clegg/Radtke Tuesday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2011 Boys White Clegg/Radtke Thursday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2011 Girls Green Heslop/Gessler Tuesday 5:30-6:50 Wixom NB2
2011 Girls Green Heslop/Gessler Thursday 5:30-6:50 Wixom NB1
2011 Girls White Heslop/Gessler Tuesday 5:30-6:50 Wixom NB2
2011 Girls White Heslop/Gessler Thursday 5:30-6:50 Wixom NB1
2010 Boys Green Joe Carver Monday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2010 Boys Green Joe Carver Wednesday 5:30-6:50 Wixom NB1
2010 Boys White Mike Bojovic Tuesday 5:30-6:50 Futsal
2010 Boys White Mike Bojovic Wednesday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2010 Boys Black Mike Bojovic Tuesday 6:55-8:15 Futsal
2010 Boys Black Mike Bojovic Wednesday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2010 Girls Green Wellock/Swope Tuesday 5:30-6:50 Wixom NB1
2010 Girls Green Wellock/Swope Thursday 5:30-6:50 Wixom NB2
2010 Girls White Kelsey Kassab Tuesday 6:55-8:15 Novi Boarded 3
2010 Girls White Kelsey Kassab Thursday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2009 Boys Green Brock Becker Monday 6:55-8:15 Roller Hockey
2009 Boys Green Brock Becker Wednesday 6:55-8:15 Wixom NB1
2009 Boys White Martin Clegg Tuesday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2009 Boys White Martin Clegg Thursday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2009 Boys Black Mike Radtke Tuesday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2009 Boys Black Mike Radtke Thursday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2009 Boys Silver Martin Clegg Monday 6:55-8:15 Roller Hockey
2009 Boys Silver Martin Clegg Wednesday 6:55-8:15 Roller Hockey
2009 Girls Green Brent Kemspter Tuesday 5:30-6:50 Novi Boarded 3
2009 Girls Green Brent Kemspter Wednesday 5:30-6:50 Wixom NB1
2009 Girls White Kelsey Kassab Tuesday 5:30-6:50 Novi Boarded 3
2009 Girls White Kelsey Kassab Thursday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2008 Boys Green Jim Grewe Tuesday 6:55-8:15 Wixom NB1
2008 Boys Green Jim Grewe Thursday 6:55-8:15 Wixom NB1
2008 Boys White Martin Clegg Monday 5:30-6:50 Roller Hockey
2008 Boys White Martin Clegg Wednesday 5:30-6:50 Roller Hockey
2008 Boys Black Lou Kisic Tuesday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2008 Boys Black Lou Kisic Wednesday 5:30-6:50 Roller Hockey
2008 Boys Silver Joe Carver Tuesday 5:30-6:50 Roller Hockey
2008 Boys Silver Joe Carver Thursday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2008 Boys Bronze Jon Cadwallader Monday 5:30-6:50 Wixom NB2
2008 Boys Bronze Jon Cadwallader Thursday 5:30-6:50 Roller Hockey
2008 Girls Green Tim Moore Monday 6:55-8:15 Wixom NB2
2008 Girls Green Tim Moore Wednesday 6:55-8:15 Roller Hockey
2008 Girls White Jon Cadwallader Monday 6:55-8:15 Wixom NB2
2008 Girls White Jon Cadwallader Thursday 6:55-8:15 Roller Hockey
2008 Girls Black Tara Gessler Tuesday 6:55-8:15 Wixom NB2
2008 Girls Black Tara Gessler Thursday 6:55-8:15 Wixom NB2
2007 Boys Green Brent Kemspter Tuesday 6:55-8:15 Novi Boarded 3
2007 Boys Green Brent Kemspter Wednesday 6:55-8:15 Wixom NB1
2007 Boys White Matt Smith Monday 6:55-8:15 Futsal
2007 Boys White Matt Smith Wednesday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2007 Boys Black Johno Heslop Tuesday 6:55-8:15 Wixom NB2
2007 Boys Black Johno Heslop Thursday 6:55-8:15 Wixom NB2
2007 Boys Silver Johno Heslop Monday 5:30-6:50 Wixom NB2
2007 Boys Silver Johno Heslop Wednesday 5:30-6:50 Futsal
2007 Boys Bronze Matt Smith Tuesday 5:30-6:50 Wixom NB2
2007 Boys Bronze Matt Smith Thursday 5:30-6:50 Roller Hockey
2007 Girls Green Jim Grewe Tuesday 5:30-6:50 Wixom NB1
2007 Girls Green Jim Grewe Thursday 5:30-6:50 Wixom NB1
2007 Girls White Firas Al-Samarraie Monday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2007 Girls White Firas Al-Samarraie Wednesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2006 Boys Green Dan Trosper Monday 6:55-8:15 Wixom 9v9 Dome
2006 Boys Green Dan Trosper Wednesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2006 Boys White Beni Karamuco Monday 5:30-6:50 Novi Boarded 3
2006 Boys White Beni Karamuco Wednesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2006 Boys Black Andy Shiner Tuesday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2006 Boys Black Andy Shiner Wednesday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2006 Boys Silver Mike Radtke Monday 5:30-6:50 Roller Hockey
2006 Boys Silver Mike Radtke Wednesday 5:30-6:50 Novi Boarded 2
2006 Boys Bronze Shahad Farahani Monday 6:55-8:15 Wixom 9v9 Dome
2006 Boys Bronze Shahad Farahani Wednesday 6:55-8:15 Wixom NB2
2006 Girls Green Wellock/Swope Tuesday 6:55-8:15 Wixom NB1
2006 Girls Green Wellock/Swope Thursday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2006 Girls White Dan Trosper Monday 5:30-6:50 Wixom 9v9 Dome
2006 Girls White Dan Trosper Tuesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2006 Girls Black Joe Carver Tuesday 6:55-8:15 Roller Hockey
2006 Girls Black Joe Carver Thursday 6:55-8:15 Novi Boarded 2
2005 Boys Green Firas Al-Samarraie Tuesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2005 Boys Green Firas Al-Samarraie Wednesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2005 Boys White Beni Karamuco Monday 6:55-8:15 Novi Boarded 3
2005 Boys White Beni Karamuco Wednesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2005 Boys Black Matt Smith Tuesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2005 Boys Black Matt Smith Thursday 6:55-8:15 Roller Hockey
2005 Boys Silver Firas Al-Samarraie Monday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2005 Boys Silver Firas Al-Samarraie Thursday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2005 Girls Green Dan Diac Tuesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2005 Girls Green Dan Diac Thursday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2005 Girls White Johno Heslop Monday 6:55-8:15 Wixom 9v9 Dome
2005 Girls White Johno Heslop Wednesday 6:55-8:15 Futsal
2005 Girls Black Firas Al-Samarraie Tuesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2005 Girls Black Firas Al-Samarraie Thursday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2004 Boys Green Barry Scott Monday 6:55-8:15 Wixom 11v11 Dome
2004 Boys Green Barry Scott Tuesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2004 Boys White Dan Trosper Tuesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2004 Boys White Dan Trosper Wednesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2004 Boys Black Joe Carver Monday 6:55-8:15 Novi Boarded 1
2004 Boys Black Joe Carver Wednesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2004 Boys Silver Shahad Farahani Monday 5:30-6:50 Wixom 9v9 Dome
2004 Boys Silver Shahad Farahani Wednesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2004 Girls Green Barry Scott Tuesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2004 Girls Green Barry Scott Wednesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2004 Girls White Dan Dalzochio Tuesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2004 Girls White Dan Dalzochio Thursday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2004 Girls Black James Renton Tuesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2004 Girls Black James Renton Wednesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2003 Boys Green James Renton Monday 6:55-8:15 Wixom 11v11 Dome
2003 Boys Green James Renton Wednesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2003 Boys White Beni Karamuco Monday 8:20-9:40 Novi Boarded 3
2003 Boys White Beni Karamuco Thursday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2003 Boys Black Andy Richards Tuesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2003 Boys Black Andy Richards Thursday 6:55-8:15 Wixom Wembley
2003 Girls Green Firas Al-Samarraie Monday 8:20-9:40 Novi Boarded 1
2003 Girls Green Firas Al-Samarraie Wednesday 8:30-9:50 Wixom 11v11 Dome
2003 Girls White Dan Diac Tuesday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2003 Girls White Dan Diac Thursday 6:55-8:15 Wixom Old Trafford
2003 Girls Black Matt Smith Monday 5:30-6:50 Futsal
2003 Girls Black Matt Smith Wednesday 5:30-6:50 Novi Boarded 1
2002 Boys Green Paul Tinnion Tuesday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2002 Boys Green Paul Tinnion Wednesday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2002 Boys White Andy Richards Tuesday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2002 Boys White Andy Richards Thursday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2002 Boys Black Matt Smith Tuesday 8:20-9:40 Wixom NB2
2002 Boys Black Matt Smith Thursday 8:20-9:40 Roller Hockey
2002 Girls Green Dan Dalzochio Tuesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2002 Girls Green Dan Dalzochio Thursday 5:30-6:50 Wixom Old Trafford
2002 Girls White Dan Trosper Monday 8:20-9:40 Wixom 9v9 Dome
2002 Girls White Dan Trosper Tuesday 8:20-9:40 Wixom NB1
2002 Girls Black Jared Cummings Monday 5:30-6:50 Wixom 11v11 Dome
2002 Girls Black Jared Cummings Wednesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2001 Boys Green Barry Scott Monday 8:20-9:40 Wixom 11v11 Dome
2001 Boys Green Barry Scott Wednesday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2001 CW3 Boys Green Johno Heslop Tuesday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2001 CW3 Boys Green Johno Heslop Thursday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2001 Boys White James Renton Monday 8:20-9:40 Wixom 9v9 Dome
2001 Boys White James Renton Tuesday 5:30-6:50 Wixom Wembley
2001 Boys Black Joey Tinnion Monday 8:20-9:40 Wixom NB2
2001 Boys Black Joey Tinnion Thursday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2001 Girls Green Andy Richards Tuesday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2001 Girls Green Andy Richards Thursday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2001 Girls White James Renton Tuesday 8:20-9:40 Wixom 9v9 Dome
2001 Girls White James Renton Wednesday 8:20-9:40 Wixom Old Trafford
2001 Girls Black Martin Clegg Monday 8:20-9:40 Roller Hockey
2001 Girls Black Martin Clegg Wednesday 8:20-9:40 Roller Hockey
2000 Boys Green Dan Diac Monday 8:20-9:40 Wixom 11v11 Dome
2000 Boys Green Dan Diac Wednesday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2000 CW3 Boys Green Dan Dalzochio Tuesday 8:20-9:40 Wixom 11v11 Dome
2000 CW3 Boys Green Dan Dalzochio Thursday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2000 Girls Green Barry Scott Tuesday 8:20-9:40 Wixom Wembley
2000 Girls Green Barry Scott Wednesday 6:55-8:15 Wixom Wembley
1999 Boys Green Dan Trosper Monday 4:00-5:20 Wixom 11v11 Dome
1999 Boys Green Dan Trosper Wednesday 4:00-5:20 Wixom Wembley
1999 Boys White Spencer Pappas Wednesday 8:30-9:50 Wixom 9v9 Dome
1999 Boys White Spencer Pappas Thursday 8:20-9:40 Wixom NB2
1999 Girls Green Dan Diac Tuesday 8:20-9:40 Wixom 9v9 Dome
1999 Girls Green Dan Diac Thursday 4:00-5:20 Wixom Old Trafford